Mateřská škola Tehovec
Tehovec

Naše motto:

,,S pohádkovými bytostmi bádáme a poznáme, co neznáme‘‘

Mateřská škole Tehovec  je zaměřena na zdravý životní styl a čerpá z programu Zdravá abeceda. Věnujeme se zejména čtyřem oblastem zdravého životního stylu – zdravá výživa, zdravý pohyb, duševní pohoda a zdravé prostředí. V oblasti „zdravá výživa“  u dětí rozvíjíme a osvojujeme poznatky týkajících se pravidelného a pestrého stravování. V oblasti „zdravý pohyb“ rozvíjíme a osvojujeme pohybové dovednosti dětí a pobízíme je k pravidelnému pohybu. V oblasti „duševní pohoda“ rozvíjíme a osvojujeme poznatky týkajících se psychického stavu dětí (orientace v denním režimu, přizpůsobování činností k potřebám dětí, respektování kamarádů, respektování individuálních potřeb apod.). V oblasti „zdravé prostředí“ u dětí rozvíjíme a osvojujeme poznatky týkajících se prostředí, ve kterém žijeme (hygienické podmínky, třídění odpadu, dodržování pravidel, uklízení hraček apod.). Dále seznamujeme děti s přírodním, kulturním i technickým prostředím v okolí mateřské školy. Rozvíjíme u dětí pozitivní vztah k přírodě. Poskytujeme dětem informace o správném a nesprávném chování člověka k životnímu prostředí. Vzdělávací činnosti doplňujeme environmentálními  polytechnickými a řemeslnými aktivitami.

Počasí dnes:

26. 5. 2020

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 10 až 6°C.